SEMINARIA INSPIRUJĄCE

Uważam, że świat byłby lepszy, gdybyśmy szanowali i godnie traktowali dzieci. Większość problemów psychosomatycznych, emocjonalnych, dotyczących poczucia własnej wartości oraz trudności w relacjach ma swoje korzenie w dzieciństwie. Nie lubię narzekać i pogrążać się w poczuciu bezradności, dlatego postanowiłam inspirować dorosłych do refleksji nad tym, jak traktujemy dzieci i czy możemy robić to lepiej. Dzieci dają nam okazję do osobistego rozwoju, bo jak nikt inny wskazują nam nasze trudności i konfrontują z tym, co wynieśliśmy z własnego dzieciństwa. Chyba nie przesadzę twierdząc, że każdy rodzic, wychowawca, nauczyciel i dorosły w kontakcie z dzieckiem spotyka wyzwania, z którymi w pojedynkę trudno sobie poradzić. Nie wierzę w „złote środki” i skuteczne metody wychowawcze, ale ufam autentycznemu spotkaniu z samą sobą i drugim człowiekiem – wierzę w dialog.

Seminaria inspirujące to dwugodzinne spotkania w grupie, których celem jest zainspirowanie rodziców/osób pracujących z dziećmi do zweryfikowania własnego podejścia do rodzicielstwa, wychowania, swojej pracy z dziećmi lub – szerzej – relacji z innymi.

Wiedzę zdobytą przez lata pracy z rodzinami Jesper Juul zawarł w licznych książkach, aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców stworzył scenariusze spotkań z dorosłymi, podczas których przygotowane do tego osoby – Trenerzy Familylabu – w trakcie osobistego spotkania z grupą dzielą się sformułowanymi przez niego wartościami.

Tematy seminariów odnoszą się do obszarów kluczowych dla rozwoju dziecka ( przewodnictwo dorosłych, poczucie własnej wartości), takich, które bardzo często stanowią wyzwanie dla rodziców/dorosłych (granice, agresja czy nastolatek w rodzinie) lub odnoszą się do codziennych doświadczeń (dziecko w szkole).

Seminaria organizuję dla grup rodziców, nauczycieli, wychowawców (również w szkołach i przedszkolach). Prowadzę także seminaria praktyczne. Uczestnikami seminarium praktycznego mogą być osoby, które uczestniczyły wcześniej w co najmniej trzech seminariach inspirujących i są zaznajomione z podstawami paradygmatu wychowawczego Jespera Juula.

Seminarium praktyczne trwa trzy godziny i odbywa się bez scenariusza. Uczestnicy wnoszą swoje pytania i trudność, a ja na nie odpowiadam.

Oferta tematyczna seminariów inspirujących:

 

 „Jestem OK taki, jaki jestem”

„Dorośli jak latarnia morska”

„Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem”

„Agresja – niebezpieczne tabu”

„Dziecko w szkole”

„Nastolatek w rodzinie – kiedy kończy się wychowanie?”

Seminarium inspirujące trwa 2 godziny, koszt uczestnictwa – 50zł/osoba

Seminarium praktyczne trwa 3 godziny, koszt uczestnictwa – 70zł/osoba

 

Umów się na spotkanie