[vc_row full_width=”stretch_row_content_no_spaces” equal_height=”yes”][vc_column width=”1/2″ fix_column=”” hide_bg_image_on_tablet=”” hide_bg_image_on_mobile=”” icons_position=”left” css=”.vc_custom_1615028349385{background-image: url(http://psywro.vot.pl/wp-content/uploads/2020/01/051-1-scaled.jpg?id=2049) !important;background-position: top center !important;background-repeat: no-repeat !important;background-size: cover !important;}”][vc_single_image image=”2289″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/2″ fix_column=”” icons_position=”left”]
Moja droga zawodowa
Tomasz Żak
- 1 Co jest moją silną stroną w pracy coachingowej? Przede wszystkim jest to potwierdzona przez osoby, z którymi pracowałem umiejętność stworzenia bezpiecznej i opartej na zaufaniu relacji z klientem. Jest to ważne, aby klient mógł w pełni poczuć, że może ze mną poruszyć ważne, a czasami i trudne dla niego tematy. Klient ma pewność, że podczas coachingu jego problemy są traktowane poważnie i że może liczyć na moje wsparcie podczas jego drogi od problemu do rozwiązania.
- 2 Skuteczność prowadzonego przeze mnie coachingu Klienci, z którymi pracowałem podkreślają, że dzięki wspólnym sesjom coachingowym rozwiązali problemy, z którymi nie mogli sobie poradzić przez długi czas. Dodatkowo, zakończyli proces coachingowy z dużą ilością energii i wiarą we własne siły.
Jako manager korzystam z coachingu podczas indywidualnych spotkań z osobami z mojego zespołu. Otrzymane od nich informacje zwrotne po takich spotkaniach utwierdzają mnie w przekonaniu, że coaching:-
- sprzyja odkrywaniu ich własnego sposobu rozwiązywania problemów,
- zachęca do brania większej odpowiedzialności za wykonywaną pracę,
- odkrywa przed nimi, jak duży mają wpływ na swój rozwój zawodowy.
.
-
- 3 Etyka – w swojej praktyce coachingowej dużą wagę przykładam do etycznego postępowania wobec klientów. W pracy przestrzegam zasad kodeksu etycznego zdefiniowanych przez ICF. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u Marii Haracz-Dąbrowskiej – psychologa i superwizora Polskiego Towarzystwa Psychologicznego..
- 4 Doświadczenie zawodowe – Od 15 lat pracuję w międzynarodowych korporacjach działających w branży IT. W czasie tego okresu pracowałem najpierw jako specjalista, a następnie jako manager zarządzający zespołem. Przez wszystkie lata miałem możliwość obserwowania i doświadczania różnych zmian dotykających firmę, związanych z wymagającą sytuacją na rynku takich jak:
-
- restrukturyzacja przedsiębiorstwa,
- zmiana zakresu odpowiedzialności zespołu,
- łączenie się korporacji.
Praca w międzynarodowym środowisku, szczególnie z krajami azjatyckimi rozwinęła moją umiejętność współpracy w zespołach tradycyjnych i wirtualnych. Nauczyłem się jak korzystać z różnic między współpracownikami, jak być bardziej otwartym na odmienny sposób myślenia innych i zrozumiałem jak istotny wpływ na współpracę ma konstruktywny dialog w zespole.
-
[/vc_column_text]