Moja droga zawodowa

Katarzyna Żak-Ratajczak

Tworząc w 2007r. INSPIRACJE marzyłam o miejscu, które będzie inspirować do rozwoju osobistego i zawodowego oraz oferować profesjonalne usługi w atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania.

  • Z wykształcenia jestem psychologiem, psychoterapeutą i certyfikowanym praktykiem terapii traumy metodą Somatic Experiencing®.
    Ukończyłam studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2002r., specjalizacja – psychologia kliniczna). W 2006r. ukończyłam Trzyletnią  Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych GESTALT w IIPG w Krakowie i uzyskałam rekomendację jako psychoterapeuta.
  • 2 W pracy i życiu osobistym postrzegam siebie i innych w sposób holistyczny, czyli jako osoby posiadające ciało, emocje i umysł, a także żyjące w określonym środowisku. Wrażliwość na kontekst naszego życia i uważność na wszystkie jego przejawy jest bardzo pomocna we wprowadzaniu rzeczywistych zmian, bez uciekania się do prostych, tymczasowych rozwiązań na skróty.
  • 3 Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywałam w Centrum Terapii Nerwic w Mosznej, gdzie jako psycholog prowadziłam terapię indywidualną i grupę dla kobiet (2002/2003). Jako psycholog szkolny pracowałam w Gimnazjum nr 42 w Warszawie oraz Szkole Mistrzostwa Sportowego w Warszawie, gdzie realizowałam autorskie programy profilaktyczne i psychoedukacyjne, prowadziłam indywidualne spotkania z młodzieżą, a także współpracowałam z zawodnikami – w tym z zawodnikami Kadry Polski (2003 – 2005). Przez dwa lata (2005 – 2007) pracowałam w Terapeutycznej Szkole Podstawowej nr 119 we Wrocławiu gdzie m.in. prowadziłam zajęcia grupowe o charakterze socjoterapeutycznym oraz warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców. W latach 2006-2013, jako psycholog pracowałam w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii (aktualnie Specjalistyczna Poradnia Terapeutyczna), gdzie prowadziłam terapię indywidualną i grupową.
  • 4 Figuruję w Spisie Psychologów Polskich PTP.
    Moim superwizorami byli Marta Bieniasz, Zofia Pierzchała, Andrzej Wroński,Barbara Rydlewska, Jacek Rydlewski, Maria Haracz-Dąbrowska. Aktualnie moimi superwizorami są Lisa Nilsson (czytaj dalej) i Yuri Zalez (czytaj dalej).
Zapraszamy do kontaktu